Jump to main content

Vår personal

Många kan svetsa ihop två rör till en stolpe, men för oss handlar det om kontakten och samarbetet med kunden. Det handlar om att lyssna, förstå och lösa problem. Vi hoppas att du ser oss som en självklar samarbetspartner. Här hittar du kontaktinformation för våra anställda så att du kan nå oss vid behov.

Profile image

Sture Hökerud
VD
+46-(0)250-59 20 91
+46-(0)70-630 69 06
sture.hokerud@moramast.se

Profile image

Jenny F.Liljeblad
Ekonomichef
+46-(0)250-59 22 35
+46-(0)70-655 26 50
jenny.liljeblad@moramast.se

Profile image

Maria Nordin
Ekonomiassistent
maria.nordin@moramast.se

Profile image

Peter Fredriksson
Marknadschef
+46-(0)250-59 20 94
+46-(0)70-544 66 60
peter.fredriksson@moramast.se

Profile image

Håkan Gudmundson
Försäljningschef
+46-(0)250-59 20 93
+46-(0)70-382 86 78
hakan.gudmundson@moramast.se

Profile image

Sebastian Hohenthal
Marknad, Försäljning
+46-(0)250-59 22 38
+46-(0)70-346 42 02
sebastian.hohenthal@moramast.se

Profile image

Suzanne Heed
Försäljning
+46-(0)250-59 20 98
+46-(0)72-530 83 37 
suzanne.heed@moramast.se

Profile image

Annette Bud
Försäljning
+46-(0)250-59 22 32
annette.bud@moramast.se

Profile image

Henrik Matsson
Försäljning
+46-(0)250-59 20 96
+46-(0)70-359 20 96 
henrik.matsson@moramast.se

Profile image

Christian Karlsson
Försäljning
+46-(0)250-59 22 34
+46-(0)70-164 39 68
christian.karlsson@moramast.se

Profile image

Lisa Kriga
Marknadskommunikatör
+46-(0)250-59 22 40
+46-(0)70-389 20 99
lisa.kriga@moramast.se

Profile image

Stefan Adolfsson
Produktionsansvarig
+46-(0)250-59 20 92
+46-(0)70-256 93 59
stefan.adolfsson@moramast.se

Profile image

Lars Willer
Inköpsansvarig
+46-(0)250-59 20 97
+46-(0)70-630 30 51
lars.willer@moramast.se

Profile image

Jörgen Back
Produktionstekniker
+46-(0)250-59 22 31
+46-(0)72-572 11 99
jorgen.back@moramast.se

Profile image

Andreas Karlsson
Kvalitets- och Produktionsutvecklare
+46-(0)250-59 22 39
+46-(0)70-311 77 43
andreas.karlsson@moramast.se

Profile image

Lennart Lindqvist
Kvalitetsansvarig
lennart.lindqvist@moramast.se

Profile image

Mikael Mattsson
Konstruktör
+46-(0)250-59 22 36
mikael.mattsson@moramast.se

Profile image

Mikael Graaf
Konstruktör
+46-(0)250-59 22 37
mikael.graaf@moramast.se

Profile image

Per Martinsson
Beräkningsingenjör
+46-(0)250-59 22 30
per.martinsson@moramast.se

Profile image

Eva Adolfsson
Logistikansvarig
+46-(0)250-59 20 95
+46-(0)72-749 47 36
eva.adolfsson@moramast.se